KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZA NA RAJD PIESZY Z OKAZJI 100 –LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

10.11.2018r.
Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na rajd pieszy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Trasa rajdu przebiegać będzie przez tereny, na których toczyły się walki młodzieży polskiej o Niepodległość Polski w 1918 roku, a także przez inne ciekawe miejsca m.in. punkt widokowy na Złotej Górze, fortyfikacje bastionowe dworu obronnego Fredrów w Stanisławczyku, kwatery żołnierzy z I Wojny Światowej w Malhowicach, wzgórza nad Niżankowicami z kaplicą grobową właścicieli folwarku w Zabłotcach oraz miejsca walk Orląt Przemyskich z oddziałami ukraińskimi, kościół w Darowicach, forty Twierdzy Przemyśl: Optyń, Grochowce, Biadoliny, Helicha, Wapielnica, Kruhel, miejsce straceń Żydów na wzgórzu Wapielnica. Rajd zakończymy zapaleniem znicza przy grobie Orląt Przemyskich na Cmentarzu Głównym w Przemyślu.

Zbiórka uczestników w dniu 10.11.2018r. (sobota) na przystanku MZK przy ul. Jagiellońskiej –obok Rybiego Placu. Przejazd autobusem kursowym MZK o godz. 8.14 linii nr 21- do Rożubowic. Każdy uczestnik pokrywa koszty przejazdu we własnym zakresie - bilet normalny ok. 3,70 zł. Na rajd nie trzeba się zapisywać.
Przejście piesze: Rożubowice, Złota Góra (257 m npm.), Rożubowice, Stanisławczyk, Malhowice, Płaska Góra, Darowice, Koniuszki, fort Optyń, Pikulice, Grochowce, Wapielnica, Zielonka, Przemyśl (CmentarzGłówny).
Długość trasy: około 27 km.

Uwaga: Możliwa jest korekta trasy ze względu na warunki terenowe i atmosferyczne.
Rajd prowadzić będzie przewodnik turystyki pieszej kol. Maciej Piotrowicz.

Organizacja – Klub Górski PTTK „Karpaty” w Przemyślu

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych strój i obuwie turystyczne, latarkę.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie www i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Zapraszamy!