Klub PTTK „Pod Ciuchcią” zaprasza na wycieczkę

22-23 września  2018

Dębno- Czchów-Nowy Sącz - Jezioro Rożnowskie - Szczawnica

Program:

1 dzień;  22 września  2018 r. (sobota ) wyjazd o godz. 6 : 15  z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na  Placu płk. Berka Joselewicza.

Dębno – wielkopańska rezydencja, perła polskiej architektury z czasów  gotyku, po której krąży legendarna Tarłówna,     Czchów – baszta  z     punktem   widokowym    na    Dunajec   i     okolice,  Nowy    Sącz - spacer z przewodnikiem po atrakcyjnych zakątkach miasta, m.in. Rynek,  Bazylika św. Małgorzaty, mury miejskie z zegarem kwiatowym, Park Etnograficzny z miasteczkiem Galicyjskim, Gródek nad Dunajcem - rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim , Rożnów  - zapora na Jeziorze Rożnowskim,  zakwaterowanie w domu wczasowym nad Jeziorem Rożnowskim ,  obiadokolacja, wieczorny spacer nad jeziorem lub ognisko (przy sprzyjającej pogodzie).

2 dzień; 23 września 2018 r.-   śniadanie,   wykwaterowanie,  zwiedzanie atrakcji Jeziora Rożnowskiego; Tropie: sanktuarium śś. Andrzeja Świerada i Benedykta, spacer do pustelni i źródełka. Łososina Dolna: lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego ( w przypadku otwartej drogi dojazdowej), Szczawnica –  przejście przez część Wąwózu Homole (lub spacer po uzdrowisku), spacer malowniczą drogą wzdłuż Dunajca w kierunku Czerwonego Klasztoru  (dla chętnych - możliwy przejazd wypożyczonym rowerem).                                Kolejność zwiedzania może ulec  zmianie.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK                                                   - 175 zł/os.

Koszt dla sympatyków PTTK                                                                         - 215 zł/os.

W   ramach  kalkulacji  ujęto  koszty :  transportu (w zależności od ilości uczestników – małym lub dużym autokarem) , parkingi,  ubezpieczenie, 1 nocleg w Domu Wczasowym nad Jeziorem Rożnowskim(pokoje 2,3,4 - os. z łaz. I widokiem na jezioro), 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, przewodnicy, koszt organizacyjny pilota. W przypadku  braku odpowiedniej grupy – możliwa do 5 zł dopłata lub odwołanie wycieczki .

Bilety wstępu płatne  we własnym zakresie;  Dębno- 12 zł/8 zł/os, Czchów – baszta – 4 zł/ 2 zł, rejs statkiem po Jeziorze – 12 zł /os (dopłata do biletu  dla członków klubu), Park Etnograficzny – 12 zł/os,

Zapisy  z wpłatą  wpisowego  do 17 września 2018 r. w  Oddziale PTTK w   Przemyślu   ul. Waygarta 3. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.   Przy zapisie wszyscy podają do zameldowania i ubezpieczenia dane :  imię i nazwisko, adres, datę urodzenia, nr i serię dowodu osobistego i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta  Sawicka  (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”