Klub PTTK „Pod Ciuchcią”zaprasza na wycieczkę
10-12 sierpnia 2018 r.

MIEDZYRZECZ – POZNAŃ- GNIEZNO - KALISZ – LICHEŃ- UNIEJÓW

Program: Wyjazd; 09 sierpnia 2018 r. (czwartek ) o godz. 23 : 00 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na Placu płk. Berka Joselewicza,
10.08.2018 r. (piątek) - Międzyrzecz – Międzyrzecki Rejon Umocnień – system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934 – 1944 (wskazane zabranie latarek), Poznań – stolica Wielkopolski ze wspaniałym rynkiem , na którym stoi ogromny ratusz z poznańskimi koziołkami, Ostrów Tumski, Zamek Cesarski i Zamek Królewski, Brama Poznania – jeden z 7 cudów Polski z 2014 r. i in., Przejazd do Gniezna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
11.08.2018 r. (sobota) – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie; Gniezno - zwiedzanie z przewodnikiem – Wzgórze Lecha, Katedra z Drzwiami Gnieźnieńskimi ilustrującymi żywot św. Wojciecha , podziemia i skarbiec katedralny, w przypadku możliwości czasowych – Ostrów Lednicki, Kalisz – najstarsze polskie miasto położone w malowniczej dolinie Prosny z niezwykle urokliwym Starym Miastem; m.in. pozostałościami murów obronnych, XV w. ratuszem, gotyckim klasztorem Franciszkanów. Licheń – bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – obecnie największy kościół w Polsce. Przejazd do hotelu. Zakawaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg
12.08.2018 r. (niedziela) – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Uniejów - kompleks termalno-basenowy, oferujący gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych, położony u podnóża XIV- wiecznego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. W kompleksie znajdują się baseny kryte, otwarte oraz zespół odnowy biologicznej, niecki zewnętrzne osłonięte są zasilane leczniczą solanką termalną, XIV-wieczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich (dla chętnych , ew. w zamian za termy ). Przejazd do Przemyśla w godzinach nocnych . Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK - 395 zł/os.
Koszt dla osób nie będących członkami PTTK - 495 zł/os.

W kalkulacji ujęto koszty : transportu , parkingi, ubezpieczenie, przewodnicy, 2 noclegi – hotele * lub ** pokoje 2,3,4 os. z łazienkami), 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opieka pilota uwzględniająca ew. koszty organizacyjne. Kalkulacja na 35 os. W przypadku małej grupy – możliwe odwołanie wycieczki. Bilety wstępu płatne we własnym zakresie;– ok. 60-70 zł/os. Wycieczka szkoleniowa - dopłata dla członków Klubu do kosztów organizacyjnych.
Zapisy i przedpłaty w kwocie 150 zł/os w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 10 lipca 2018 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Pozostała kwota płatna do 1 sierpnia 2018 r. Kolejność zapisów uwzględniana przy zajmowaniu miejsc w autokarze. Przy zapisie należy podać do zameldowania w hotelach i ubezpieczenia dane: imię i nazwisko, adres, datę urodzenia. (tel. lub email do ew. kontaktu z organizatorem). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”