POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZE Zarząd Oddziału im. dr Mieczysława Orłowicza w Przemyślu
przy współpracy Urzędu Miejskiego w Przemyślu
zaprasza na
XXVIII Ogólnopolski Rajd Pątniczy szlakiem im. Jana Pawła II

Trasy rajdu 17.06.2018 (niedziela):

Nr 1 „Szlakiem pątniczym od Kalwarii do Przemyśla”:
Zbiórka godz. 7:45 na parkingu przy Rybim Placu. Przejazd do Kalwarii zamówionym autobusem. Przejazd autobusem do Kalwarii Pacławskiej płatny 7 zł dodatkowo + wpisowe.
Udział we mszy świętej o godz. 9:00. w kościele OO. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.
Wyjście o godz. 10:00 na trasę: Kalwaria Pacławska – Huwniki – Gruszowa – Koniusza – G. Szybenica (496 m n.p.m.) – Helicha – Wapielnica (394 m n.p.m.) – Plac Niepodległości w Przemyślu
(Pomnik św. Jana Pawła II).
Długość trasy: 23 km. Punkty: GOT 25, OTP 23
Prowadzenie: Maciej Piotrowicz

Nr 2 Trasa przemyska „Szlakiem bł. ks Jana Balickiego”:
Udział we Mszy świętej o godz. 10:00 w archikatedrze rzymskokatolickiej w Przemyślu ul. Zamkowa.
Zbiórka bezpośrednio po Mszy świętej w archikatedrze o godz.11:00 i wyjście na trasę: ul. Zamkowa - ul. Królowej Jadwigi – aleje Parku Miejskiego – ul. Sanocka – ul. Witoszyńska – ul. Kruhel Wielki – Wapielnica 394 m n.p.m. (skrzyżowanie szlaków turystycznych) – Przełęcz pod Wapielnicą – ul. Pasteura - ul. Przemysława, alejka spacerowa wzdłuż fortu XVI Zniesienie i Kopca Tatarskiego, parking pod Kopcem - ul. Grochowska - Cmentarz Główny - ul. Przemysława - ul. Sucharskiego - ul. Pelczara -Plac Niepodległości ( Pomnik św. Jana Pawła II).
Długość trasy: 13 km. Punkty: GOT 14, OTP 13
Prowadzenie: Beata Hop

Nr 3 Rowerowa
Zbiórka o godz.10:45 na Placu Orląt Przemyskich. Wyjazd na trasę o godz. 11:00.
Przejazd na trasie: Przemyśl - Fredropol - G. Chyb - Huwniki - Nowosiółki Dydyńskie - Nowe Sady - Sierakośce - Młodowice -
Hermanowice - Przemyśl.
Długość trasy: ok. 50 km. ; Punkty: 10 pkt do K.O.T.
Prowadzenie: Jan Paradysz
Postanowienia uzupełniające dla trasy nr 3- rowerowej
W trosce o bezpieczeństwo każdy uczestnik rajdu powinien posiadać bezwzględnie sprawny rower oraz kask rowerowy.
Tempo jazdy turystyczno – rekreacyjne tj. ok. 18 km/h.
Podczas rajdu prosimy o stosowanie się do zaleceń obsługi imprezy.
Uczestnicy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad ruch drogowego.
Uczestnicy biorą udział w rajdzie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie trwania rajdu, oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich.
Ogólne warunki uczestnictwa: W rajdzie mogą brać udział turyści indywidualni, drużyny zgłoszone przez szkoły, Oddziały PTTK, drużyny harcerskie. Młodzież szkolna może brać udział tylko pod nadzorem dorosłych osób (nauczycieli, rodziców) odpowiadających za jej zachowanie.
Każdy uczestnik powinien: posiadać strój i ekwipunek turystyczny (dostosowany do pogody), dokument tożsamości, zespołowo pokonywać trasy, szanować przyrodę, przestrzegać KARTY TURYSTY oraz postanowień niniejszego regulaminu i podporządkować się ustaleniom organizatorów.
Zgłoszenia i wpisowe: ostateczny termin: 12.06.2018 (wtorek) należy dokonać w biurze O/PTTK, ul. Waygarta 3, Przemyśl, tel: 16 678-53-74.
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, przynależność do PTTK (numer legitymacji), numer wybranej trasy oraz dokonać wpłaty wpisowego w wysokości :
• Członkowie PTTK - 3 zł
• Młodzież szkolna zgłoszona przez szkoły - 4 zł
• Nie zrzeszeni w PTTK - 5 zł
opiekunowie drużyn szkolnych zwolnieni są od opłaty wpisowego (jeden opiekun na dziesięciu młodocianych)

W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują:
Opiekę kierowników tras, poczęstunek na mecie rajdu na placu przy siedzibie Oddziału PTTK ul. Waygarta 3 w postaci: „kremówki papieskiej”, kawy, herbaty, ubezpieczenie NNW, materiał krajoznawczy.
Zakończenie w dniu 17.06.2018 (niedziela) ok. godz. 16:00 na Placu Niepodległości przy pomniku św. Jana Pawła II. Przejście na poczęstunek do PTTK na ul. Waygarta.

Postanowienia końcowe:
Świadczenia przysługują tylko osobom uczestniczącym w rajdzie, a wpisowe nie podlega zwrotowi. Transport do punktu startowego (trasa nr 1) 7 zł płatny dodatkowo przy wpisowym w biurze PTTK.
Opiekunowie drużyn szkolnych ponoszą odpowiedzialność za zachowanie się uczestników, wszelkie szkody obciążają sprawcę.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w przebiegu imprezy oraz prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu