Egerszalok- EGER–Dolina Szalajka

Program:

-  Wyjazd;  23 czerwca 2018 r. (sobota) o godz. 5 : 00 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na  Placu płk. Berka Joselewicza,

1 dzień ; przejazd do Barwinka , wymiana forintów, przejazd przez Słowację,  Egerszalok– kompleks wypoczynkowo-leczniczy z wodą pobieraną  z unikalnego źródła bijącego z wapiennego wzgórza, tworzącego białe tarasy przypominające w miniaturze słynne tureckie w Pamukkale, Eger - zakwaterowanie,    ok. 17-30 – 18 - obiadokolacja,  spacer  po  mieście  z   przewodnikiem – Plac  Dobo, kościół Franciszkanów, zamek,  minaret, uniwersytet, bazylika św. Piotra i Pawła,   przejazd do Doliny Pięknej Pani na degustację „Byczej Krwi” w piwniczkach winnych.

2 dzień; 7-30 – śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w Góry Bukowe  do   jednej z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych w górach Bukowych Doliny Szalajka . W trakcie zwiedzania przejazd kolejką leśną w górę doliny, spacer po dolinie (3-4 km), po drodze malowniczy wodospad Fátyol, Skansen Leśnictwa, ZOO – zwierzyniec, pstrągarnia.  Powrót do Egeru – korzystanie z basenów termalnych (lub czas wolny).  W drodze powrotnej Koszyce - spacer po Starym Mieście ( w miarę możliwości czasowych). Przejazd  do Przemyśla.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK                                                   -  245 zł/os.

Koszt dla osób niezrzeszonych w PTTK                                                           -  305 zł/os.

W   ramach  kalkulacji  ujęto  koszty :  transport  , parkingi,  ubezpieczenie, 1 nocleg w motelu w pokojach 2,3 i 4 os. z łazienkami, śniadanie (szwedzki stół), obiadokolacja, przewodnik po Egerze , opieka pilota (z ew. kosztami organizacyjnymi). Kalkulacja na 35 os. W przypadku mniejszej grupy niż 35 os. możliwa dopłata ok. 10 zł/os do kosztów wycieczki.

Bilety wstępu płatne  we własnym zakresie;  kolejka – 1100-1500 HUF  i na baseny termalne w Egerze  i Egerszalok– ok . 3500-3900 HUF  . Dodatkowo płatne – 10 zł/os na  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Zapisy  z wpłatą – 80 zł w  Oddziale PTTK w   Przemyślu   ul. Waygarta 3     do  04 czerwca 2018 r. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.  Pozostała kwota do zapłaty do 18 czerwca 2018 r. Kolejność zapisów uwzględniana przy zajmowaniu  miejsc w autokarze. Przy zapisie należy podać:  imię i nazwisko, adres,  pesel, (konieczne do listy zakwaterowania) i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta  Sawicka  (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”