Klub PTTK „Pod Ciuchcią”
zaprasza na „zwiedzanie i wędrowanie”

21 kwietnia 2018 r. (sobota)
Tyrawa Wołoska - Dobra Szlachecka – Ulucz - Zalew Myczkowski - Myczkowce

- Wyjazd; 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 7 : 30 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na Placu płk. Berka Joselewicza,
Program; Tyrawa Wołoska – zwiedzanie galerii rzeźbiarskiej Qvo Vadis, następnie przejazd „Szlakiem Ikon” i „Szlakiem Zabytków Architektury Drewnianej” do miejscowości Dobra Szlachecka - zwiedzanie wyjątkowej cerkwi z kaplicą bramną . Przejazd do Ulucza i spacer na wzgórze Dębnik do jednej z najpiękniejszych cerkwi w Polsce (ok. 2-3 km) . Przejazd nad Zalew Myczkowski – przejście koroną zapory przez Grodzisko do elektrowni wodnej na Sanie , a następnie do źródełka z kaplicą - grotą przy drodze krzyżowej w Zwierzyniu (ok. 2-3 km), ( ew. zamiennie dla zainteresowanych Park Miniatur Zabytków Sakralnych w Myczkowcach). Myczków – zwiedzanie Muzeum Kultury Bojków i uczestniczenie w procesie przygotowania i wypieku chleba w piecu chlebowym oraz jego degustacja. W drodze powrotnej Uherce Mineralne – browar „Ursa Maior” (w miarę możliwości czasowych). W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych na piesze przejście, wybrany punkt może być zmieniony lub kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Wskazane odpowiednie obuwie na piesze przejścia. Zwiedzanie wnętrz cerkwi możliwe będzie po uzyskaniu dostępu do kluczy. Powrót w godzinach wieczornych.
Koszt dla członków Klubu PTTK - 39 zł/os.
Koszt dla sympatyków PTTK - 47 zł/os.

W ramach kalkulacji ujęto koszty : transportu , parkingi, ubezpieczenie, ew. koszty organizacyjne pilota –przewodnika, bilet do Muzeum Bojków z warsztatami wypieku chleba . Ilość miejsc ograniczona do 30 os. (w przypadku mniejszej grupy niż 30 os. możliwa dopłata 2-5 zł/os). Dopłata do biletu wstępu dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią. Bilet we własnym zakresie do Parku Miniatur.
Zapisy z wpłatą w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 do 18 kwietnia 2018 r.
Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie należy podać: imię i nazwisko, adres, data urodzenia i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446).
Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”