Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

17 - 18 marca 2018 r.
ZAMKI ORAWSKIE – PODHALE
-TERMY CHOCHOŁOWSKIE

1 dzień: wyjazd 17 marca 2018 r. (sobota) o godz. 6 : 00 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na Placu płk. Berka Joselewicza, przejazd na Podhale. Zwiedzanie; Chabówka – skansen taboru kolejowego- lokomotywy parowe, spalinowe, elektryczne, wagony pługi śnieżne, - najliczniejsza w Polsce i najchętniej odwiedzana., Rabka Zdrój- drewniany kościół św. Marii Magdaleny z Muzeum W. Orkana, Termy Chochołowskie - u stóp Tatr Zachodnich największy kompleks basenów termalnych w Polsce, 18 basenów wewnętrznych i zewnętrznych z wodami termalnymi i różnorodnymi atrakcjami. W miarę czasu spacer po Krupówkach w Zakopanem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.
2 dzień; 7-30 – śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na teren Słowacji .Zwiedzanie; Zamek Oravski (Oravský hrad) - jedna z największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji wybudowany na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava . Strećno - to jeden z najbardziej malowniczych oraz najbardziej znanych zamków na Słowacji ze wspaniałymi widokami na pasmo górskie Małej Fatry i koryto rzeki Wag, związany z postacią Zofii Bośniakowej „Świętej ze Strećna”. Wilkoliniec (Vlkolinec) – dawna osada drwali i węglarzy z ponad 40 zabytkowymi drewnianymi chałupami - od 1993 r. na liście UNESCO. W trakcie zwiedzania chwila czasu wolnego. Wyjazd do Przemyśla.

Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK - 205 zł/os.
Koszt dla sympatyków PTTK - 260 zł/os.

W ramach kalkulacji ujęto koszty : transportu , parkingi i opłaty drogowe, ubezpieczenie, 1 nocleg w domu wczasowym w pokojach 2-os, 3-os. z łazienkami, śniadanie w formie bufetu, obiadokolacja, przewodnicy po zwiedzanych obiektach, bezpłatna opieka pilota. Kalkulacja na 35 os. W przypadku mniejszej grupy niż 35 os. w dniu 02.03.2018 r. możliwe odwołanie wycieczki lub podanie innych warunków uczestnictwa w wycieczce.

Bilety wstępu płatne we własnym zakresie; zamek Orawski i Strećno – 12 /7 euro/os, skansen w Chabówce- 8/4zł/os , Muzeum Orkana- 7/5 zl i na baseny termalne w Chochołowie– 56zł/os,/42 zł/os . (grupowe)
Zapisy z wpłatą – 100 zł w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do 17 lutego 2018 r., od 17 lutego do 02 marca 2018 r. dla sympatyków. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na swoje miejsce . Pozostała kwota do zapłaty do 10 marca 2018 r. Przy zapisie należy podać : imię i nazwisko, adres, pesel i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446).
Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”