Klub PTTK „Pod Ciuchcią”

14-15 kwietnia 2018
SŁOWACKI KRAS - MISKOLC

Program:
1 dzień; 14 kwietnia 2018 r. (sobota ) wyjazd o godz. 5 : 15 z Przemyśla spod Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej - parking na Placu płk. Berka Joselewicza. Krótki postój w Barwinku na wymianę walut. Przejazd do Słowackiego Krasu – atrakcyjnego i największego w Europie Środkowej obszaru krasowego, z licznymi jaskiniami (na liście UNESCO). Zwiedzanie: Dolina Zadielska – spacer wzdłuż malowniczego potoku płynącego krasowym kanionem ze zwężającymi się miejscami do 10 m skałami o wysokości do 300 m. (ok. 1,30 godz.), dla chętnych na krótszy spacer- możliwość degustacji miejscowych specjałów. Betliar - urocza miejscowość z klasycystycznym kasztelem myśliwskim otoczonym pięknym parkiem w stylu angielskim – dawną posiadłością rodziny Andrassych . Krasna Horka – zamek (na zewnątrz) i punkt widokowy spod zamku na Krasnohorske Podhrade i Słowacki Kras, Rożniawa –spacer po zabytkowym centrum dawnego miasteczka górniczego; Katedra MN, kościoły Jezuitów i Franciszkanów, Rynek z renesansową wieżą miejską, ratusz, pomnik Franciszki Andrassy, rezydencja biskupia. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
2 dzień;15.04.2018 r.- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie; Stytnik – urokliwe miasteczko z gotyckim kościołem z XIV w., Domica – jaskinia na liście UNESCO położona na terenie Parku Narodowego Słowacki Kras z okazałymi formami naciekowymi tzw. "Łaźniami Rzymskimi" - atrakcją przy zwiedzaniu bywa spływ po podziemnej rzece Styks, przejazd na Węgry do Miskolc Tapolca – korzystanie z unikatowego na skalę europejską kompleksu basenów termalnych w grotach skalnych, Koszyce – w drodze powrotnej spacer po Starym Mieście z Katedrą św. Elżbiety, grającymi fontannami, gmachem teatru i opery , wieżą Urbana i in (w miarę możliwości czasowych). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Koszt wycieczki dla członków Klubu PTTK - 250 zł/os.
Koszt dla sympatyków PTTK - 310 zł/os.

W ramach kalkulacji ujęto koszty : transportu , parkingi, ubezpieczenie, hotel ** w centrum Rożniawy (pokoje 2 - os. z łaz.), 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, przewodnicy po zwiedzanych obiektach, bezpłatna opieka pilota. Kalkulacja na 35 os. W przypadku mniejszej grupy – możliwe odwołanie wycieczki lub po przekalkulowaniu podanie innych warunków organizacji wycieczki (informacja będzie podana 05.04.2018 r.)
Bilety wstępu płatne we własnym zakresie; kasztel Betliar- 8/5 euro/os, jaskinia Domica- 8/6 euro/os, wejście na baseny termalne Miscolc Tapolca – 1500 forintów (ok. 22 zł).

Zapisy i wpłaty zaliczki 100 zł do 05 marca 2018 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3. Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Pozostała kwota płatna do 06 kwietnia 2018 r.. Przy zapisie wszyscy podają do zameldowania w hotelu i ubezpieczenia dane : imię i nazwisko, adres, datę urodzenia, nr i serię dowodu osobistego i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowych informacji udziela Elżbieta Sawicka (tel. 609045446).

Zarząd Klubu PTTK „Pod Ciuchcią”