KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA URODZINOWY RAJD PIESZY POŁĄCZONY Z KULIGIEM Z POCHODNIAMI!
BIESZCZADY –10.02.2018r.

To już szesnasta rocznica „urodzin” naszego Klubu. Z tej okazji Klub Górski PTTK „Karpaty” zaprasza w dniu 10 lutego 2018r. (sobota) na rajd pieszy i kulig z pochodniami, który odbędzie się w Bieszczadach.

Program rajdu: Zbiórka uczestników w dniu 10.02.2018r. o godzinie 9.45 przy parkingu autokarowym na Placu Rybim obok budynku Muzeum Narodowego w Przemyślu. Przejazd do Polanek (parking przy galerii „Czarny Kot)”. Stąd rozpocznie się rajd pieszy do Rezerwatu Przyrody „Sine Wiry” i z powrotem. Czas przejścia ok. 3,5 godziny. Po rajdzie pieszym, z parkingu w Polankach wsiądziemy ok. godz. 16.00 na sanie i rozpoczniemy kulig organizowany przez właściciela stadniny koni i gospodarstwa agroturystycznego „Czarny Kot”. Link do właściciela: http://www.czarnykotbieszczady.pl/
Przez bieszczadzki las, po puszystym białym śniegu, pomkniemy saniami ciągniętymi przez konny zaprzęg do Łopienki. Drogę oświetlą nam pochodnie, a wokoło rozbrzmiewać będzie wspólny śpiew (a może też wycie wilków, ryk niedźwiedzi i porykiwanie jeleni ). W Łopience, na specjalnym polu biwakowym za cerkwią, dla uczestników kuligu gospodarze przygotują kiełbaski, które upieczemy na ognisku, chleb, gorącą herbatę , a nade wszystko dobrą zabawę. Specjalnym bieszczadzkim grzańcem wzniesiemy toast z okazji 16-tej rocznicy powstania naszego Klubu. Potem saniami wyruszymy w drogę powrotną na parking w Polankach, skąd busem udamy się do Przemyśla. Czas trwania kuligu wraz z biesiadą przy ognisku przewiduje się na ok. 2 godziny. Powrót do Przemyśla nastąpi ok. godz. 21.00
Organizator kuligu: Klub Górski PTTK „Karpaty” – kol. Monika Hano i kol. Andrzej Ukleja.

Cena wyjazdu:
110 zł - dla członków PTTK i osób zasłużonych dla turystyki, działalności Klubu i PTTK.
140 zł - dla pozostałych osób nie będących członkami PTTK.

Cena obejmuje koszty: przejazdu, organizacji kuligu oraz administracyjne.

Zapisy do dnia 2 lutego br. w Biurze Oddziału PTTK przy ul. Waygarta 3 w Przemyślu. Ilość miejsc ograniczona! Każdy uczestnik powinien posiadać: odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną (jest to wycieczka górska!), odpowiedni do wędrówki strój i obuwie turystyczne.
Wpłata nie podlega zwrotowi za wyjątkiem sytuacji, gdy rajd zostanie odwołany lub gdy osoba rezygnująca wskaże inną osobę na swoje miejsce.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody (brak śniegu) czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Oddziału i Klubu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z bieżąco opłaconą składką. Pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

„UWAGA !
Zapisy na rajd dla członków klubu – do dnia 30.01.2018r.
Zapisy na rajd dla pozostałych osób – od dnia 1.02.2018r. do dnia 02.02.2018r.

Serdecznie zapraszamy!