KLUB GÓRSKI PTTK „KARPATY” W PRZEMYŚLU

zaprasza w dniach 23-24.09.2017r. na rajd pieszy „Przez ostępy pasma granicznego”.

Beskid Niski: Nowy Łupków - Kanasiówka – Jasiel – Kamień – Czeremcha – Przełęcz Dukielska

Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu zaprasza na dwudniowy rajd wschodnią częścią niebieskiego szlaku  granicznego.  Proponowany odcinek prowadzi przeważnie wygodną ścieżką graniczną wzdłuż wododziałowego grzbietu Karpat.

Program:

23.09.2017r. (sobota):

Wyjazd w dniu 23.09.2017r. (sobota) z Przemyśla z parkingu dla autokarów przy Rybim Placu  o godzinie 6.00. wynajętym busem firmy Almar  do Nowego Łupkowa. Wejście na szlak: Nowy Łupków – Siwakowa Dolina (701 m.n.p.m.) – Przełęcz Beskid nad Radoszycami (684 m.n.p.m.) – Danowa (841 m.n.p.m.) – Pasika ( 848 m.n.p.m.) - Kanasiówka (823 m.n.p.m. – szczyt zaliczany do Korony Beskidu Niskiego) – Jasiel.

Przejazd busem z Jasiela do Jaślisk. Tutaj zakwaterowanie i nocleg w schronisku „Zaścianek”: http://schronisko.jasliska.pl/

Czas przejścia: 6 godzin i 25 minut „czystego” marszu plus czas przeznaczony na odpoczynki. Odległość: 23 km.

29 pkt. do GOT

24.09.2017r. (niedziela):

Przejazd wynajętym busem ze schroniska „Zaścianek” w Jaśliskach do Jasiela. Wyjście na szlak: Jasiel – Szeroki Jasienik (718 m.n.p.m.) – Kamień nad Jaśliskami (857 m.n.p.m. - szczyt zaliczany do Korony Beskidu Niskiego) – Czeremcha – Kiczera Jałowa ( 578 m.n.p.m.) – Przełęcz Dukielska ( 500 m.n.p.m.).

Czas przejścia: 7 godzin „czystego” marszu plus czas przeznaczony na odpoczynki. Odległość: 24 km. 28 pkt. do GOT.

Powrót wynajętym busem w godzinach wieczornych.

Warunki zakwaterowania w schronisku „Zaścianek” w Jaśliskach podane są na stronie internetowej: http://schronisko.jasliska.pl/.

Organizacja – Zarząd Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu .

Ubezpieczenie NNW obejmuje członków PTTK z opłaconą składką na 2017r. Pozostałe osoby  ubezpieczają się we własnym zakresie.

Koszty przejazdu i administracyjne:

- członkowie Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” z opłaconą aktualną składką członkowską  - 10 zł.

- członkowie PTTK nie będący członkami Klubu Górskiego PTTK „Karpaty”                            - 60 zł.

- pozostałe osoby                                                                                                                               - 75 zł.

- opłata za zakwaterowanie płatna dodatkowo indywidualnie przez każdego uczestnika na miejscu wg cennika schroniska (cennik na stronie internetowej schroniska).

- pozostałe koszty – płatne na miejscu w schronisku – 3 zł.

Ponadto: w schronisku istnieje możliwość zamówienia obiadu w cenie 20 zł. W schronisku planujemy zorganizowanie ogniska – wiktuały we własnym zakresie. Istnieje możliwość zamówienia kiełbasek i napoi na miejscu.

Zapisy i wpłata w biurze Oddziału PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3  do dnia 20.09.2017r.

Każdy uczestnik powinien posiadać: odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną (jest to wymagająca i dość trudna wycieczka górska!), odpowiedni do wędrówki strój i obuwie turystyczne.

Wpłata nie podlega zwrotowi za wyjątkiem sytuacji, gdy rajd zostanie odwołany.

Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody (całodzienny ulewny deszcz) czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Oddziału i Klubu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Klubu.