KLUB  PTTK  „POD  CIUCHCIĄ”

zaprasza

w  sobotę  02 WRZEŚNIA 2017

NA SPACER TURYSTYCZNY

z cyklu :

„ NA HASŁO ZA MIASTO ”

Trasa spaceru: Rybotycze – Kopyśno - góra Kopystanka (541 m npm) – Brylińce - długość trasy ok. 9,8 km

Przejazd  autobusem kursowym  z dworca PKS do Rybotycz. Cena biletu ok. 5,50zł

Godz. odjazdu autobusu :

-   z DW PKS – godz. 7:20

-   z  przystanku Słowackiego  LO – godz. 7:23

-   z  przystanku Słowackiego Szpital – godz. 7:25

Z przystanku w Rybotyczach  trasa będzie wiodła szlakiem żółtym  do Kopyśna i dalej na Kopystankę.

Kopystanka to najwyższy szczyt widokowy (541m npm) Pogórza Przemyskiego. Niezalesiony szczyt zachwyca pięknymi widokami na 4 strony świata Pogórza. Przy drodze żółtego szlaku stoi stara kapliczka z 1848r z figurką św. Jana na pamiątkę zniesienia pańszczyzny.

W Kopyśnie zwiedzanie starej cerkwi z 1821 r pw. Opieki NMP oraz cmentarza. Obok cerkwi znajduje się też stara dzwonnica. We wsi część mieszkańców zajmuje się hodowlą ryb i dzikoświń. Na tym terenie znajduje się Rezerwat Krajobrazowy „Kopystańka”. Po odpoczynku na Kopystance powrót za czerwonym szlakiem przez las do wsi  Brylińce, zwiedzanie kościoła (dawna cerkiew) w Brylińcach oraz cmentarza żołnierzy austro-węgierskich poległych tu w czasie  I wojny światowej w latach 1914-1915.

W miarę możliwości będzie małe ognisko turystyczne.

Powrót o godz. 14.55 autobusem PKS do Przemyśla .

Informacje dodatkowe : długość trasy ok. 9,8 km, teren pagórkowaty, większość trasy będzie pokonywana drogą polną i leśną, wymagany odpowiedni strój i obuwie, można zabrać ze sobą kijki. Ubezpieczenie, bilety autobusowe oraz kiełbaski na ewentualne ognisko we własnym zakresie.

Zgłoszenia telefoniczne lub e-mailowe przyjmuje do piątku do godz. 20.00 organizator rajdu – Małgorzata Nowak - kom. 602-780-314 , e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zarząd Klubu