KOŁO  PRZEWODNIKÓW  TURYSTYCZNYCH

Przemyśl 30.09 – 01.10.2017

Program obchodów Jubileuszu:

Dzień pierwszy 30.09.2017:

Godz. 10:00 - XVII Ogólnopolski Rajd im. dr. Mieczysława Orłowicza – spotkanie na rynku miasta przy fontannie z Niedźwiadkiem.

- indywidualne zwiedzanie w ramach bezpłatnych wejść* do:

Muzeum Narodowe Ziemi PrzemyskiejMuzeum Dzwonów i Fajek, Muzeum ArchidiecezjalnePrzemyskie Podziemia, Podziemia archikatedry, Wieża Katedralna, Zamek KazimierzowskiMuzeum Twierdzy Przemyśl (wejście od ul. Fredry)Brama Sanocka DolnaSchron Kierowania Obroną Cywilną (Szkoła Podstawowa nr 14, ul. Borelowskiego),  Schron Linii Mołotowa – Kaponiera 8813 (wyb. M. Piłsudskiego).

*wejścia w godzinach otwarcia obiektów.

Godz. 19.00. – Biesiada turystyczna przy muzyce w hotelu „Accademia” ul. Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego 4.

Dzień drugi 01.10.2017:

Godz. 11:00 - Uroczysta akademia - przedstawienie działalności Koła przewodników, wręczenie pamiątkowych dyplomów i odznaczeń.

Miejsce:  ZAMEK KAZIMIERZOWSKI  Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK  ul. Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1.

Godz. 13.00 – 18.00 Kiermasz Turystyczny na Rynku Starego Miasta  m.in. prezentacja przemyskich ludwisarzy, wycieczki z przewodnikiem do przemyskich ludwisarni, koncert muzyki carillonowej (mobilna scena z instrumentem grających dzwonów), prezentacja potraw regionalnych i inne atrakcje.

Koszt:

140 zł (nocleg w Domu Wycieczkowym PTTK ul. Waygarta 3)

180 zł (nocleg w pokojach 2-3 osobowych w hotelu „Accademia” ze śniadaniem.)

Odpłatność obejmuje: uczestnictwo: w rajdzie, biesiadzie turystycznej, wycieczkę do odlewni dzwonów i nocleg.

Na zgłoszenia i wpłaty czekamy do 31 sierpnia br.

Kartę zgłoszenia należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Koło Przewodników Turystycznych Oddział PTTK im. dr. M. Orłowicza, ul. Waygarta 3, 37-700 Przemyśl

Wpłaty należy dokonać na konto  80 1240 2568 1111 0000 3629 4259; w tytule zapłaty: imię i nazwisko - jubileusz koła przewodników.

Ewentualne pytania kierować do: Marzena Opaluch - koordynator jubileuszu: 606 674 323

ORGANIZATORZY:

Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu

przy współpracy z:

Urzędem Miejskim w Przemyślu, Zarządem Oddziału PTTK im. M. Orłowicza, PCKIN ZAMEK.