Klub Górski „Karpaty” i AGP „ROVIN” Zapraszają na wycieczkę: 29.04 – 03.05 20217 r. Majówka na Świdowcu

Klub Górski „Karpaty” i AGP „ROVIN”

Zapraszają na wycieczkę:29.04 – 03.05 2017r. (sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa). Ukraina

Majówka na Świdowcu

Dzień 1.  Wyjazd z Przemyśla o godzinie 4:30 dojazd do Medyki, przejście przez przejście piesze granicy. Przejazd busem zapewnionym przez stronę ukraińską do miejscowości Maniawa. Śniadanie we własnym zakresie. Zwiedzanie monastyru. Przejście piesze do Maniawskiego wodospadu  (18 m wysokości ) i wodospadów Buhtivetskyh (7 i 10 m wysokości). Długość trasy 15 km. Czas przejścia 5-6 godzin. Przejazd do wsi Jasinia. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2. Śniadanie. Wyjście na Dragobrat  przez góry: Wielki Kociol 1770 m, Stig 1704. Długość trasy 16 km. Czas przejścia 8 godzin. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3. Śniadanie. Przejście piesze do wsi Kwasy przez góry: Bliźnicaa 1881 m, Stara 1472 m. Długości trasy 19 km. Czas przejścia 8 godzin. Przejazd do Rachowa. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4. Śniadanie.  Przejazd do "Geograficznego Centrum Europy". Przejazd do wsi Dilowe. Połonina Łysocha, Pop Iwan (1938 m) Szczerban (1793 m), Polonynka (1625 m). Długość trasy 17 km. Czas przejścia 6 godzin. Powrót do Rachowa. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5. Śniadanie. Powrót do Polski. Po drodze wyjście na skały Dobosza we wsi Bubniszcze. Kolacja we własnym zakresie.

Koszt wycieczki:

590 zł – członkowie PTTK       738- zł niezrzeszeni w PTTK

● W ramach ceny zapewnia się: 4 obiadokolacje, noclegi w agroturystyce,4 śniadania, 5 przekąsek obiadowych (prowiant w góry) opiekę przewodnika i pilota,      bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Ubezpieczenie wykupione w Polsce (KL 10 000 euro, NNW 2 000 euro, Bagaż 200 euro)                                             Cena nie zawiera:

● pierwszy dzień śniadanie;

● piąty dzień kolacja;

Ważne !!!

Bardzo dobra kondycja fizyczna, odpowiedni ubiór, własna apteczka, własny prowiant (posiłki nie objęte ceną) .  30 dni wcześniej należy przekazać dane zawarte w paszporcie w celu uzyskania pozwolenia na przejście pasmem granicznym.

Zapisy do 8.04.2017

Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania ważnego paszportu oraz do stosowania się do obowiązujących przepisów celnych.

Zapisy są prowadzone w Biurze O/PTTK ul. Waygarta 3 do dnia 08.04.2017 r. Przy zapisie należy podać dane do ubezpieczenia oraz dokonać opłaty. Osoby zgłaszające się telefonicznie zobowiazane są do wpłat przelewem lub osobiście należności za wycieczkę najpóźniej w terminie 08.04.2017. Po tym terminie będą skreślane z listy uczestników wycieczki.

Organizatorem i pilotem jest Jolanta Kawalec.