wycieczka Górny Śląsk i Jura 8-9.10.2022 – zgłoszenia do 20.09.2022

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu
zaprasza na wycieczkę
08-09 października 2022
Górny Śląsk i Jura – Katowice – Chorzów – Będzin- Pustynia Błędowska – Ogrodzieniec

Program;

Wyjazd 08 października 2022 (sobota) o godz. 5-15 z Przemyśla spod parkingu przy Muzeum Narodowym w Przemyślu (Rybi Plac) . Zwiedzanie; Katowice – zwiedzanie z przewodnikiem miasta;, spacer po dzielnicach Nikiszowiec – zabytkowe osiedle górnicze , centrum miasta, Muzeum Śląskie w Katowicach ,Park Śląski w Chorzowie /przejazd kolejką linową „ELKĄ’, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie /, Hala widowiskowo – sportowa SPODEK – miejsce największych wydarzeń sportowych, koncertów i targów ( przy braku możliwości wejścia udział w Centrum KATO) , w trakcie zwiedzania chwila czasu wolnego, przejazd do Będzina , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, 21 sierpnia 2022 r. (niedziela) – śniadanie, zwiedzanie Muzeum Zagłębia w zamku Będzin, Pustynia Błędowska – nazywana Polską Saharą, największy w Polsce obszar lotnych piasków (około 33 km²), leżący na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej, Ogrodzieniec – zwiedzanie malowniczych ruin zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd. Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 475 zł/os
Koszt dla osób pozostałych – 540 zł/os
+ bilety wstępu – normalny 85 zł/os, ulgowy – 60 zł/os

cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie s.u. 5000 zł , usługa przewodników miejscowych, składka PTTK, składka na TFG i TFP, 1 nocleg w hotelu w Będzinie (pok. 2,3 os. z łaź), 1 obiadokolacja, 1 śniadanie, Bilety; Katowice – Muzeum Śląskie – 18zł/n, 12zł/u, Park Śląski – kolejka linowa ELKA – 13zł/n, 10 zł/u, Górnośląski Park Etnograficzny – 15zł/n, 10 zł/u Będzin zamek – Muzeum Zagłębia – 18 zł/n, 13 zł/u, Ogrodzieniec zame – 21 zł/n, 15 zł/u
Dopłata dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do biletów wstępu – 10 zł/os. W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki .

Zapisy z wpłatą zaliczki 170 zł do 20 września 2022 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3.

Pozostała kwota do wpłaty do 30 września 2022 r. Po 30.09.2022 r. rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego. Przy zapisie należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu). Dodatkowe inf. Elżbieta Sawicka (email; elzbietasawi@wp.pl).