zaproszenie na wędrówkę: Stubno – Starzawa – Nakło 27.08.2022

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza w Przemyślu

zaprasza na wędrowanie

27 sierpnia 2022 (sobota)
Stubno-Starzawa- Nakło

27 sierpnia 2022 r. (sobota) – dojazd własny z przystanku z ul. Sportowej w Przemyślu o godz. 10:50 (autobus relacji Przemyśl-Kalników).
Przewodnik – kol Stanisława Hanasko dosiądzie się do grupy w Lesznie
Przejście po trasie;
Stubno – Starzawa Wieś – Starzawa Rolna – Nakło Po trasie ; Starzawa – rezerwat leśny o pow. 196,56 a, położony w Dolinie Dolnego Sanu w gminie Stubno obejmuje fragment lasów łęgowych, a w szczególności rzadki na terenie Pradoliny Podkarpackiej, dobrze wykształcony zespół łęgu wiązowo-jesionowego ze stanowiskiem szachownicy kostkowatej w runie i okazałymi egzemplarzami wiązów. W czasie wędrówki przewidziane ognisko z pieczeniem kiełbasek ( we własnym zakresie) i wspólne biesiadowanie.

Powrót indywidualny z Nakła do Przemyśla na własny koszt – odjazdy o godz. 16:20, 18:15.
Długość w/w trasy wynosi ok. 10 km. Z uwagi na różne warunki pogodowe , należy posiadać odpowiednie do wędrówki obuwie i ubiór turystyczny.