Wysowa Zdrój – Łosie – Regietów 26.06.2022

26 czerwca 2022
Wysowa Zdrój- Łosie-Regietów-Bartne – Biecz

Program;

Wyjazd 26 czerwca 2022 (niedziela) o godz. 6-00 z Przemyśla spod parkingu przy Muzeum Narodowym w Przemyślu (Rybi Plac) Zwiedzanie; Łosie – Zagroda Maziarska z ekspozycją poświęconą kulturze łemkowskiej i maziarstwu, cerkiewka greko-katolicka, przejazd wzdłuż Jeziora Klimkowskiego otoczonego pasmami Pienin Gorlickich, na którym kręcono sceny do filmu „Ogniem i Mieczem”, Regietów – na malowniczych terenach Beskidu Niskiego największa w Polsce stadnina konia huculskiego (lub stadnina w Gładyszowie), Wysowa Zdrój – spacer po parku uzdrowiskowym, kosztowanie w pijalni wód mineralnych, chwila czasu wolnego, Bartne – poznanie miejscowej ekspozycji dotyczącej tradycji kamieniarskiej i cerkiewki łemkowskiej pw. Kosmy i Damiana, Biecz – krótki spacer po najciekawszych atrakcjach w mieście z wejściem do Kolegiaty pw. Bożego Ciała. Powrót do Przemyśla w godz. wieczornych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Koszt wyjazdu dla członków Klubu i PTTK – 110 zł/os
Koszt dla osób pozostałych – 135 zł/os
+ bilety wstępu – normalny 19 zł/os, ulgowy – 10 zł/os

cena obejmuje: transport, parkingi, ubezpieczenie s.u. 5000 zł , usługa przewodników miejscowych, składka PTTK, składka na TFG i TFP. Bilety; Biecz- Kolegiata – 10zł/n, 6zł/u, Bartne cerkiew– 5zł/n, 2 zł/u, Łosie – zagroda Maziarska- 4zł/n, 2 zł/u

Bezpłatna opieka pilota.
Dopłata dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do biletów wstępu – 5 zł/os.

W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki .
Zapisy z wpłatą do 23 czerwca 2022 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3.

Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.

Przy zapisie należy podać pesel potrzebny do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu).

Dodatkowe inf. Elżbieta Sawicka (email; elzbietasawi@wp.pl).