Rajd w Beskid Niski 21.05.2022

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU Z INICJATYWY I POD PATRONATEM KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU ZAPRASZA NA RAJD PIESZY W BESKIDZIE NISKIM
w dniu 21 maja 2022 roku

Trasa wędrówki będzie wiodła przez pasmo Beskidu Dukielskiego. Rajd rozpoczniemy w Tylawie, skąd żółtym szlakiem przez malownicze łąki i wzgórza dojdziemy do Olchowca i dalej w kierunku granicy Polsko – Słowackiej na szczyt Baranie. Zejście nieoznakowanym szlakiem do Olchowca. W Olchowcu w dniach 21 i 22 maja br. odbywać się będzie XXXII kermesz – cerkiewny odpust łemkowski, podczas którego odbywają się liczne imprezy kulturalne, występy zespołów folklorystycznych i wystawy. Rozstawiane są stragany z rękodziełami artystów i łemkowskimi regionalnymi potrawami.

Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 21 maja 2022r. godz. 6.00 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do miejscowości Tylawa. Przejście piesze: Tylawa – Kiczurka (470 m n.p.m.) – Smereczne, Wilsznia (nieistniejące wsie) — Olchowiec – Baranie (754 m n.p.m.) – Olchowiec, gdzie będzie oczekiwał na nas bus.
Długość trasy – ok. 20 km., czas przejścia – ok. 7 godzin. Trasa umiarkowanie trudna.
Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze
Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 18.05.2022r. dla członków Klubu Górskiego.
– w dniu 19.05.2022r.– również dla pozostałych osób.

Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i
wynosi:
– 70 zł. dla członków PTTK,
– 90 zł. dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, oraz
odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu
społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.

EnglishGermanPolishUkrainian