Rajd po Ziemi Dubieckiej 26.03.2022

PTTK ODDZIAŁ IM. DR MIECZYSŁAWA ORŁOWICZA W PRZEMYŚLU
Z INICJATYWY I POD PATRONATEM
KLUBU GÓRSKIEGO PTTK “KARPATY” W PRZEMYŚLU
ZAPRASZA NA RAJD PIESZY PO ZIEMI DUBIECKIEJLOKALNĄ TRASĄ TURYSTYCZNĄ “TRZY ŚCIEŻKI TOŻSAMOŚCI – ŚRODOWISKO, HISTORIA, KULTURA”
26 III 2022 r.

Zapraszamy na rajd pieszy trasą turystyczną „Trzy ścieżki tożsamości – środowisko, historia, kultura” zorganizowanej tak, by każdy miał okazję zetknąć się z najbardziej
urokliwymi zakątkami Ziemi Dubieckiej, a także zobaczyć miejsca najważniejsze dla
ciekawej i trudnej historii tych ziem.

Program rajdu:
Zbiórka uczestników w dniu 26.03.2022r. godz. 7.00 (sobota) na parkingu dla busów przy Rybim Placu obok MNZP. Przejazd zamówionym busem do miejscowości Wybrzeże.
Przejście piesze: Wybrzeże (kładka na Sanie) – Grodzisko – Polchowa – Łubienka (449 m n.p.m.) – Piątkowa – wierzchowina 414,8 m n.p.m. – Słonne – rezerwat „Kozigarb” –
Podbukowina – rezerwat „Broduszurki” – Winne.
Dokładny opis trasy znajduje się na stronie Miasta i Gminy Dubiecko: www.dubiecko.plDługość trasy – ok. 20 km., czas przejścia – ok. 8 godzin. Trasa wymagająca, długa.
Po drodze w Słonnem będzie na nas oczekiwał bus, więc osoby strudzone marszem będą mogły szybciej zakończyć rajd.

Zapisy (telefonicznie) i wpłata wpisowego (najlepiej przelewem na konto) w Biurze Oddziału PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3 w terminie:
– do dnia 22.03.2022r. dla członków Klubu Górskiego.
– od dnia 23.03.2022r. do dnia 24.03.2022r. – dla pozostałych osób.
Wpisowe obejmuje wyłącznie koszty przejazdu busem oraz koszty administracyjne i wynosi:
– 50 zł. dla członków PTTK,
– 60 zł. dla pozostałych osób.

Każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni stan zdrowia i kondycję fizyczną, odpowiedni do wędrówki i warunków atmosferycznych ubiór i obuwie turystyczne.
Uczestnictwo w rajdzie jest zgodą na wykorzystanie przez Klub Górski PTTK „Karpaty” swojego wizerunku poprzez publikację zdjęć i filmu z rajdu na stronie WWW i portalu społecznościowym Klubu.
Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w programie rajdu lub odwołania rajdu z powodu niewystarczającej liczby uczestników, wyjątkowo niesprzyjającej prognozy pogody czy też innych nieprzewidzianych przyczyn, dlatego prosimy śledzić ewentualne ogłoszenia na stronie internetowej Klubu lub Oddziału PTTK w Przemyślu do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym wyjazd.
Ubezpieczenie NNW obejmuje wszystkich uczestników wycieczki.
Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek w czasie przejazdu busem oraz zachowywaniu przepisowego dystansu podczas rajdu.
Zapraszamy

 

fot. Ukleja Andrzej

 

EnglishGermanPolishUkrainian