Szlakiem zamków i ciekawostek Dolnego Śląska 30.04-02.05.2022

Oddział PTTK im dr M. Orłowicza
zaprasza na wycieczkę
30.04. – 02.05.2022 r. – Szlakiem zamków i ciekawostek Dolnego Śląska

30 kwietnia 2022 r. (sobota) wyjazd o godz. 2 : 30 z Przemyśla parking przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej – ( Plac Rybi). Bolesławiec – Żywe Muzeum Ceramiki – poznanie historii manufaktury ceramiki i jej wyrobów , zamek Kliczków – największa budowla zamkowa na Dolnym Śląsku, spacer z przewodnikiem po wnętrzach zamku, spacer po ogrodach i folwarku książęcym, zamek Czocha – zwiedzanie z przewodnikiem pełnego tajemnic zamku położonego malowniczo nad Zalewem Leśniańskim, spacer po najstarszej w Polsce Zaporze Leśniańskiej, przyjazd do hotelu w Leśnej, zakwaterowanie, obiadokolacja.

01 maja 2022 r. (niedziela) – śniadanie, przejazd przez Szklarską Porębę w kierunku Sobieszowa z przerwą przy Wodospadzie Szklarki, zamek Chojnik – położony malowniczo nad Piekielną Doliną związany z legendą o księżniczce Kunegundzie, obecnie siedziba Bractwa Rycerskiego i miejsce największych Turniejów Kuszniczych w Polsce, Cieplice Zdrój – Muzeum Przyrodnicze, spacer po uzdrowisku, w którym kurowała się Marysieńka Sobieska i degustacja wód źródlanych pijalni wód, (zamiast spaceru możliwość korzystania z Term Cieplickich) , przejazd do hotelu w Kamiennej Górze, zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorny spacer po mieście.

02 maja 2022 r. (poniedziałek) – śniadanie, Krzeszów Kamiennogórski – zwiedzanie z przewodnikiem Opactwa Cystersów – europejskiej perełki baroku i Mauzoleum Piastów Śląskich, zamek Książ – czas wolny na udział w odbywającym się Festiwalu Kwiatów na najsłynniejszym na Dolnym Śląsku zamku, Wojsławice zwiedzanie Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego słynącego z licznych rododendronów i lilii. Chwila czasu wolnego w drodze powrotnej na posiłek we własnym zakresie. Powrót do Przemyśla w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie .

Koszt wycieczki dla członków Klubu i PTTK – 730 zł/os.
Koszt dla pozostałych uczestników – 790 zł/os.
+ bilety wstępu do ; – Żywe Muzeum Ceramiki – 30 zł/os, zamek Kliczków – 20 zł/os, zamek Chocha – 20 zł –n., 14 zł –u., wodospad Szklarki – 6 zł –n. 4 zł-u, zamek Chojnik -6 zł-n, 4 zł- u, bilet do Karkonoskiego Parku – 8 zł –n., 4 zł- u., Cieplice Zdrój Muzeum –10 zł-n, 6 zł –u,(możliwa zmiana cen), Krzeszów Kamien.-24 zł-n.,18 zł-u, Arboretum Wojsławice – 20 zł-n. 10 zł-u tj. 144 zł/n, 110zł/ulg.

*Dopłata 10 zł dla członków Klubu PTTK Pod Ciuchcią do biletów wstępu. tj. 134 zł/n, 100 zł/ulg
cena obejmuje: transport , parkingi, ubezpieczenie s.u. 5000 zł , 2 noclegi w hotelu***/**, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, usługa pilota i przewodników, składka na TFG i TFP, bilety wstępu.

W przypadku braku odpowiedniej grupy min. 25 os. – możliwa dopłata do kosztów lub odwołanie wycieczki . W czasie wycieczki uczestnicy dostosowują się do zaleceń i środków ostrożności w związku z COVID.
Zapisy z wpłatą – 200 zł do 28 lutego 2022 r. w Oddziale PTTK w Przemyślu ul. Waygarta 3. Pozostała kwota do wpłaty 20.04.2022 r.

Po w/w terminie rezygnacja możliwa po znalezieniu innej osoby na miejsce rezygnującego.

Przy zapisie należy podać dane potrzebne do ubezpieczenia i tel. (do ew. kontaktu).